REABILITARE SI MODENIZARE GRADINIŢĂ CU PROGRAM NORMAL LIŞCOTEANCA, COMUNA BORDEI VERDE

Obiectivul preconizat a se realiza este reabilitarea si modernizarea ,, Gradinita cu program normal Liscoteanca, comuna Bordei Verde, judetul Braila, deoarece in prezent, imobilul este total impropriu desfasurarii activitatii didactico-educationale, atat din punct de vedere al conditiilor igienico-sanitare, cat si celor privind siguranta copiilor fata de pericolul incendiilor si al seismelor.

Gradinita cu Program normal Liscoteanca, la care urmeaza a se efectua interventia, este un imobil destinat invatamantului prescolar, ce va cuprinde functiunile specifice si dotarile necesare tehnico-edilitare pentru desfasurarea in conditii optime a activitatilor educationale.

In urma interventiei, pentru un numar propus de 24 de copii, Gradinita cu program normal Liscoteanca, va dispune de o organizare spatial-functionala in interior, care sa corespunda normelor in vigoare, cu asigurarea de doua sali de grupa proportionate ca suprafata, dotate fiecare cu cate un grup sanitar, cu accese separate pentru copii si pentru personal si public, cu un spatiu multifunctional recreational, cu vestiare pentru copii si educatori, cu cancelarie si grup sanitar propriu, cu centrala termica proprie, cu o iluminare naturala corespunzatoare si cu asigurarea tuturor conditiilor tehnico-edilitare, precum si de siguranta, corespunzatoare.

© 2021 Primaria Bordei Verde, Braila. All Rights Reserved. Designed By Dumitru.
AȚI ÎNTÂMPINAT O PROBLEMĂ TEHNICĂ? TRIMITEȚI-NE UN MESAJ LA ADMINISTRATOR SITE

Covid 19 statistics